Pre ukladanie nastavení a správne fungovanie využívame súbory cookies. Používaním webu súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Ako odstrániť škvrny zo slávnostného oblečenia?

Vianočné sviatky sa blížia a s nimi i bujaré oslavy a večierky. K slávnostnej tabuli sa hodí pekné oblečenie, o vianočných večierkoch, ani nehovoriac! Behom takýchto akcií naše oblečenie často utrpí nejakú ujmu v podobe škvŕn od jedla či nápojov. Nebojte sa, my vám poradíme, ako sa najčastejších škvŕn z vášho sviatočného oblečenia zbaviť.

Nehody sa stávajú, to je skrátka fakt. Nenechajte si pokaziť zábavu tým, že ste si obliali obľúbenú blúzku, šaty alebo nohavice. Máme pre vás rýchle rady na čistenie škvŕn, ktoré vás pri oslavách môžu postretnúť. Malá rada na začiatok, skôr ako sa do čistenia pustíte, zistite si z akého materiálu je daný kúsok ušitý.

Ako odstrániť škvrny od červeného vína?

Všetci to poznáme, obľúbený kúsok, ktorý radi nosíme na všetky akcie, na ktorom si nájdeme obrovskú škvrnu od červeného vína. Podľa našich babičiek na červené víno najlepšie funguje soľ. Tú nasypete na škvrnu a necháte do nej nasiaknuť víno, použiť môžete aj citrónovú šťavu či jedlú sódu. To síce zažehná najväčšie škody, ale musíte mať na pamäti, že soľ aj citrónová šťava sú dosť agresívne a môžu poškodiť vlákna v látke a oblečenie nenávratne zničiť. Ak však chcete, aby vám šaty vydržali čo najdlhšie, mali by ste ich radšej vyčistiť v čistiarni.

Ako odstrániť mastnotu z oblečenia?

Keď sa zdvihnete od slávnostného stola a na košeli sa vám vyníma mastná škvrna od zemiakového šalátu či smaženého kapra, siahnite po prípravku na umývanie riadov. Trochu prípravku dajte na škvrnu a jemne pošúchajte, kým sa nevytvorí pena, tú potom opláchnite a dajte prať. Behom osláv však často nie je na takéto veci čas a škvrny zaschnú.

Keď si chcete byť istý, že budú košele naozaj čisté, nechajte ich odviezť do práčovne, ktorá ponúka žehlenie oblečenia, takže sa vám vrátia čisté, voňavé a perfektne vyžehlené košele.

Ako odstrániť škvrny od potu?

Vianočné večierky sa často nesú v znamení tanca. Ráno po večierku nie sú koktejlky ani obleky v úplne najlepšej forme. Najčastejšie sa na oblečení objavujú škvrny od potu, ktoré sú najviditeľnejšie na bielom oblečení. Ako odstrániť škvrny od potu vám určite prezradí internet, ale neurobí to za vás? Čistenie pomocou pracieho prášku a následného použitia 3% peroxidu je najviac zdĺhavá činnosť.

Rýchlejšie a predovšetkým istejšie bude, keď oblečenie pošlete do čistiarne, odkiaľ vám ho v perfektnom stave privezú akurát včas na ďalší večierok.

Každý z nás má nejaké obľúbené oblečenie, o ktoré nechce za žiadnu cenu prísť, a to sa dá zariadiť. Keď sa budete o svoje oblečenie dobre starať, bude vás sprevádzať roky. K dobrej starostlivosti patrí aj šetrná údržba. Nesmiete zabudnúť, že každý materiál potrebuje niečo iné. I keď sa snažíme, nie vždy sme schopný to nášmu oblečeniu ponúknuť doma, preto je lepšie ho zveriť do rúk profesionálov. Tí si dokážu poradiť aj s tými najhoršími škvrnami.

Najvyšší čas na čistenie zimných kabátov!

Rozhodne vás nechceme podozrievať z toho, že ste svoj zimný kabát na jar nevyčistili. Ak by k tomu však čírou náhodou došlo, máte najvyšší čas k náprave. Poďme sa pozrieť, ako sa najlepšie postarať o vlnený, flaušový či prešívaný kabát, aby vás…

Celý článok

Ako si vytvoriť udržateľný šatník

Efektívny šatník je cesta k zodpovednému prístupu k módnemu priemyslu a k planéte. Udržateľný šatník stojí na niekoľkých pilieroch – uvedomení, zisťovaní informácií, schopnosti opravovania, sebavyjadrenie. Udržateľný šatník by mal obsahovať…

Celý článok