Pre ukladanie nastavení a správne fungovanie využívame súbory cookies. Používaním webu súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Keď jedna je viac ako tri

Alžběta Málková

Něco o mně? Kromě standardních informací, které prozradí každý? Miluju pozorování lidí. Ty nekontrolovatelné okamžiky, kdy dělají věci nevědomky. To je pro mě relax a jeden ze způsobů, jak hledám inspiraci. Jinak žiju v Praze, aktuálně pomáhám lidem a firmám komunikovat na sociálních sítích a čekám na ten správný moment, abych si pořídila psa.

Spýtať sa na sociálnych sieťach: „ Ako sa máš,“ je omnoho ľahšie ako pozdraviť niekoho na ulici. Dať pod fotku srdiečko je rýchlejšie ako zložiť kompliment z očí do očí. Napísať motivačný komentár je ľahšie ako nasadnúť do auta a pomôcť kamarátom vynášať nábytok do nového bytu.

Je to ešte priateľstvo?

Slovo priateľstvo dostalo s príchodom Facebooku trochu zavádzajúci význam. Virtuálne máme desiatky, možno stovky priateľov. Na Instagrame sledujeme životy ostatných od raňajok až po nočné návštevy fasfoodov. Vždy nás poteší srdiečko aj od úplne cudzieho človeka. Keď ale príde na lámanie chleba, v zozname volaných čísel sa nám opakujú tie isté dookola.

Rozlišujme kvantitu a kvalitu

Už v škole nás učili nezamieňať si slová kvantita a kvalita. Ich skutočnému významu sme vtedy nepriznávali takú váhu. Možno preto, že sme si pokladali otázky ako: Budeme toto ešte v realite bežného života potrebovať? Dokážeme ich od seba odlíšiť? Rovnaká neistota, ako pri postupe počítania kvadratickej rovnice.

Objaviť kamaráta...

A ako to tak v živote chodí, teória a prax nejdú vždy ruka v ruke. Môže chvíľku trvať, kým objavíme dokonalé tričko, na ktoré sa budeme môcť spoľahnúť v piatok na večierku alebo vo štvrtok na porade. Rovnako ako nájsť priateľov, ktorým môžeme povedať pravdu do očí, pretože nás nesúdia. A nie len to. Oni poznajú aj cez krátku správu na Messengeri, že ponuka na našu vysnenú prácu je tá tam.

... pre každú situáciu

Každý si prejde rôznymi životnými fázami. Nech už ide o štýl obliekania alebo medziľudské vzťahy. Niekto sa môže vydať cestou extrémov, iný zas štýlom, ktorý neurazí, ani nenadchne.

Moje srdcovky čo nikdy nesklamú

Osobne mám v botníku tenisky, s ktorými som prešla už veľa miest. A nikdy ma nesklamali! Stačí trocha starostlivosti pred každou novou sezónou. Na jeseň pravidelne vyťahujem čierny vlnený kabát. Rodičia mi ho kúpili už vtedy na tanečnú. Dodnes na neho počúvam komplimenty od priateľov alebo od pani v čistiarni. Potom je tu obľúbená košeľa po otcovi. Keď chcem urobiť dojem, vyžehlím ju a zastrčím do sukne. Neurobiť to, okoloidúci si pomyslí že som sa zabudla prezliecť z pyžama!

Je to jednoduché. Na začiatku alebo na konci dňa máme všetci svojich pár obľúbených kúskov v šatníku alebo čísel v telefónnom zozname. Taká zrýchlená voľba pre život.

Ako sa starať o vlnené kúsky, aby dlho vydržali?

Pletené oblečenie je v súčasnej dobe stále populárnejšie. Niet sa čomu diviť, kto by sa rád nezababušil uprostred sychravej zimy do pleteného svetra, huňatého šálu a teplej čiapky. Aby vám radosť z pletených kúskov vydržala čo najdlhšie, musíte sa…

Celý článok

Ako prať bielu a čiernu bielizeň?

Čierne a biele oblečenie máme v šatníku úplne všetci. To biele väčšinou ako podkladové alebo tiež "basic" a to čierne predovšetkým preto, že čierna farba je stále trendy. Navyše sa obe tieto farby skvele kombinujú ako navzájom, tak aj s inými…

Celý článok

Viete, ako sa správne starať o mikiny a svetre?

Pomaly, ale isto sme sa prehupli do tej chladnejšej polovice roka a s ňou prišlo mikinové a svetrové počasie. Je preto najvyšší čas vytiahnuť obľúbené kúsky z úložných priestorov a pustiť ich do hry. Pretože je to sezónna záležitosť, je tiež ideálny…

Celý článok