Pre ukladanie nastavení a správne fungovanie využívame súbory cookies. Používaním webu súhlasíte s ich používaním. Rozumiem

Keď jedna je viac ako tri

Alžběta Málková

Něco o mně? Kromě standardních informací, které prozradí každý? Miluju pozorování lidí. Ty nekontrolovatelné okamžiky, kdy dělají věci nevědomky. To je pro mě relax a jeden ze způsobů, jak hledám inspiraci. Jinak žiju v Praze, aktuálně pomáhám lidem a firmám komunikovat na sociálních sítích a čekám na ten správný moment, abych si pořídila psa.

Spýtať sa na sociálnych sieťach: „ Ako sa máš,“ je omnoho ľahšie ako pozdraviť niekoho na ulici. Dať pod fotku srdiečko je rýchlejšie ako zložiť kompliment z očí do očí. Napísať motivačný komentár je ľahšie ako nasadnúť do auta a pomôcť kamarátom vynášať nábytok do nového bytu.

Je to ešte priateľstvo?

Slovo priateľstvo dostalo s príchodom Facebooku trochu zavádzajúci význam. Virtuálne máme desiatky, možno stovky priateľov. Na Instagrame sledujeme životy ostatných od raňajok až po nočné návštevy fasfoodov. Vždy nás poteší srdiečko aj od úplne cudzieho človeka. Keď ale príde na lámanie chleba, v zozname volaných čísel sa nám opakujú tie isté dookola.

Rozlišujme kvantitu a kvalitu

Už v škole nás učili nezamieňať si slová kvantita a kvalita. Ich skutočnému významu sme vtedy nepriznávali takú váhu. Možno preto, že sme si pokladali otázky ako: Budeme toto ešte v realite bežného života potrebovať? Dokážeme ich od seba odlíšiť? Rovnaká neistota, ako pri postupe počítania kvadratickej rovnice.

Objaviť kamaráta...

A ako to tak v živote chodí, teória a prax nejdú vždy ruka v ruke. Môže chvíľku trvať, kým objavíme dokonalé tričko, na ktoré sa budeme môcť spoľahnúť v piatok na večierku alebo vo štvrtok na porade. Rovnako ako nájsť priateľov, ktorým môžeme povedať pravdu do očí, pretože nás nesúdia. A nie len to. Oni poznajú aj cez krátku správu na Messengeri, že ponuka na našu vysnenú prácu je tá tam.

... pre každú situáciu

Každý si prejde rôznymi životnými fázami. Nech už ide o štýl obliekania alebo medziľudské vzťahy. Niekto sa môže vydať cestou extrémov, iný zas štýlom, ktorý neurazí, ani nenadchne.

Moje srdcovky čo nikdy nesklamú

Osobne mám v botníku tenisky, s ktorými som prešla už veľa miest. A nikdy ma nesklamali! Stačí trocha starostlivosti pred každou novou sezónou. Na jeseň pravidelne vyťahujem čierny vlnený kabát. Rodičia mi ho kúpili už vtedy na tanečnú. Dodnes na neho počúvam komplimenty od priateľov alebo od pani v čistiarni. Potom je tu obľúbená košeľa po otcovi. Keď chcem urobiť dojem, vyžehlím ju a zastrčím do sukne. Neurobiť to, okoloidúci si pomyslí že som sa zabudla prezliecť z pyžama!

Je to jednoduché. Na začiatku alebo na konci dňa máme všetci svojich pár obľúbených kúskov v šatníku alebo čísel v telefónnom zozname. Taká zrýchlená voľba pre život.

Ako odstrániť škvrny zo slávnostného oblečenia?

Vianočné sviatky sa blížia a s nimi i bujaré oslavy a večierky. K slávnostnej tabuli sa hodí pekné oblečenie, o vianočných večierkoch, ani nehovoriac! Behom takýchto akcií naše oblečenie často utrpí nejakú ujmu v podobe škvŕn od jedla či nápojov.…

Celý článok

Vianočné upratovanie v kľude a v pohode

Vianoce sa pomaly ale iste blížia. Než sa v kľude a v pohode posadíme ku slávnostnej tabuli, čaká nás ešte veľa nepopulárnych povinností. Jednou z nich je vianočné upratovanie. Tento rok však môže byť všetko inak! Máme pre vás pár zaručených tipov,…

Celý článok

Ako si vytvoriť udržateľný šatník

Efektívny šatník je cesta k zodpovednému prístupu k módnemu priemyslu a k planéte. Udržateľný šatník stojí na niekoľkých pilieroch – uvedomení, zisťovaní informácií, schopnosti opravovania, sebavyjadrenie. Udržateľný šatník by mal obsahovať…

Celý článok